Kar Tuzu

2016-2017 yılında da kış dönemi kar tuzu ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarımızla karşılamak için bizi arayınız.

0212 222 04 51 veya 0543 222 04 51

0850 840 35 51 - Sabit Telefon Ücreti ile kar tuzu siparişleriniz için arayabilirsiniz.

E-Mail Adresimiz : info@citykimya.com

Kar tuzu don ve kar durumlarında otoyollar, köprüler ve viyadüklerde buzlanmayı önlemek amacı ile kullanılmaktadır. Kış aylarında gerek kar yağışının olduğu zamanlarda gerekse eksi sıcaklık derecelerinde yollarda buzlanma durumlarına sık sık rastlanmaktadır.

Bu gibi durumlarda araçları kaza yapmaktan korumak için 3 yol vardır. Birinci yöntem yol yapılırken yolun altına özel bir teknik ile yerleştirilen alttan ısıtmalı panellerdir. Bu paneller eksi sıcaklık derecelerinde çalıştırılarak yolun buzlanmasını önlemektedir.

Bu yöntem ilk yatırımın ve işletme maliyetinin çok yüksek olması dolayısı ile ülkemizde nadir kullanılmaktadır. İkinci yöntem sıvı solusyonlarla kar ve don durumlarında yolun buzlanma olayını önlenmektedir. Sıvı solusyon kullanmak hem sarfiyat hemde nakliye masrafları dolayısı ile pahalıdır. Üçüncü yöntem ise kar tuzu ile otoyolları korumaktadır. Kar tuzu kullanması ve nakliyesi kolay olmakla birlikte ucuz bir yöntemdir.

Kar tuzu kamyon veya tırlarla dökme olarak sevk edilebilindiği gibi, 25 veya 50 kg'lık polietilen çuvallarda taşınabilinmektedir.

Kar tuzu uygulandığı yollarda katı yapısı sayesinde kolayca akıp gitmez ve sürekli olarak yolu korur. Kar tuzu çuvallarla nakliye edilebilindiği için kar yağışının etkili olduğu aylarda özel fabrikaların garajlarında, konut ve sitelerin otoparklarında, iş yeri ve plazalarda, eğlence ve alışveriş merkezlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarının işletmelerinde tercih edilmektedir. Kar tuzu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey; sevkiyatın vaktidir.

Günümüz meterolojisi ve belediyeleri şiddetli kar yağışlarını bir kaç gün önceden halka duyurmakta ve işletmelerin ve vatandaşların kar yağışı olduğunda tedarikli olması gerektiğini yazılı ve görsel basından duyurmaktadır.

Bu sebeple önceden haber alınan kar yağışı durumlarında işletmeler kar tuzu siparişlerini önceden vermeleri kendi çalışma şartlarının kolaylığı açısından faydalıdır.

City Kimya olarak kar tuzu şatışımızı kar yağışının olduğu günlerde ekstra çaba sarf ederek sürdürmekteyiz. Fakat özellikle ara yolların kar veya don ile kapanması durumlarında nakliye araçlarımızın işletme ve konutlarınıza girişi sorun olabilmekte ve tuz sevkiyatımız gecikmeye uğrayabilmektedir.

Ayrıca kar yağışının yoğun olduğu durumlarda nakliye araçlarımız talebi karşılayamamakta ve üçüncü kişi ve kurumlarda nakliye aracı karşılamaktayız.

Bu kiralama hizmeti neticesinde ekstra nakliye ücreti kar tuzu fiyatımıza yansıtılmaktadır. Dolayısı ile kar tuzu fiyatlarımız artmaktadır.


Kar Tuzu

Kar Tuzu

25 ve 50 kg'lık çuvallarda asfalt, yol vb. mekanlarda kar eritme amaçlı kullanılan kar tuzu ürünümüz..

Kar Tuzu - 100 KG

Kar Tuzu - 100 KG

Apartman, fabrika, otopark vb. genel kullanım alanları için 100 kg'lık nakliye hariç kar tuzu ürünüm..

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)